IV. Vadkertito.hu Strandfoci Kupa

Az előző évek gyakorlatához hasonlóan, de a pandémiás helyzet miatt mégis kisebb-nagyobb eltérésekkel 2020. július első hétvégéjén került megrendezésre a IV. strandfoci kupa a Vadkerti-tó partján.

Csapatonként 12 fő volt nevezhető. A mérkőzéseket hivatalos strandfoci játékvezetők vezeték a szövetség által kiadott szabályzatnak megfelelően.

Egy mérkőzés kétszer 12 percig tartott, félidők között 1 perc szünettel. A mérkőzések között csak rövid technikai szünet volt (szükség szerint pályakarbantartás, vagy csak a csapatok le és felvonulása). Ezért a bemelegítést a soron következő játékosok pályán kívül oldották meg.

A mérkőzéseken:

• a győzelemért 3 pont,
  • döntetlen esetében 2×3 perc hosszabbítás utána büntetőrúgások (3-3 rúgás, ha nincs döntés, akkor folyamatos rúgás) a büntető pontról, győztes 2 pont, vesztes 1 pont,
  • vereségért nem járt pont.

A csapatok helyezését a megszerzett pontok összege határozza meg.
Azonos pontszám esetén az alábbi sorrend dönt:

• egymás elleni eredmény,
  • összesített gólkülönbség,
  • több rúgott gól,
  • büntető rúgások.

A 10 csapat két csoportban mérte össze tudását az első napon, mely alapján az alábbi csoporton belüli helyezések alakultak ki:

A torna gólkirálya:
Grácz Roland 14 találattal (Farm-Agroker)
Szedmák Roland 13 találat (Kőrösi fiatalok)
Kővári Dávid 11 találat (Turbo Run)

A 4. tornára is jellemző volt, hogy egyik korábbi bajnok sem tudott még duplázni, annak ellenére, hogy a mezőny jelentős része állandó résztvevő. Ebből is látszik, hogy a kiegyenlített mezőnyből szinte bárki lehet bajnok, pár megpattanó lövéssel, vagy egy-egy technikás ollózással.

Köszönet a csapatoknak, hogy a tornát sikeresen, probléma mentesen sikerült megrendezni a sajátos helyzet ellenére is!

– mondta a rendezvény szervezője.

Minden csapat a Jona-Drink Kft. felajánlásának köszönhetően egy zsugor 100%-os gyümölcslevet kapott, illetve soltvadkerti borokból vihettek haza válogatást.

A szervező köszönet mondott a torna legnagyobb támogatójának, Soltvadkert Város Polgármesteri Hivatalának (segítségükkel a játékosok a hétvége folyamán ingyenesen juthattak be a strandra), valamint az üzemeltető Komszolg vezetőjének Schnürlein Andornak, aki mindig elérhető volt , és bármi kérés merült fel, azonnal segített megoldani maximális hozzáállással.